9 Ocak 2013 Çarşamba

İstanbul suikastçileri: Assasin Creed Revelations

mücahit coşkun | 09:12
   Assasin creed serisi hakkında önceden birşeyler yazmıştım şimdi serinin en beğendiğim oyunu hakkında birşeyler söyliyeceğim

   Brotherhood'un bitişinde olan olaydan dolayı ana karakter Desmond Miles komaya girer. Desmond, zihninin kurtarılabilmesi için, "Black Room" (Siyah Oda) denilen özel bir alandadır. Animus'un içinde uyandığında, kendisinden önce Animus'a bağlanılan Denek 16'nın bilinci ile tanışır. Desmond ondan kendi zihninin parçalanmış olduğunu ve kurtarabilmesi için atalarının hikayesine, kendisine gösterebilecekleri bişey kalmayana kadar şahitlik etmesi gerektiğini öğrenir.
Desmond "Siyah Oda"nın hafıza kapısından geçerek Ezio Auditore görünümüne yerleşir. Ezio, daha önce ortaya çıkardığı Altaïr'in sırlarını çözmek ve Suikastçı'ların gerçek amacını öğrenmek için Masyaf'a doğru seyehat etmektedir. Masyaf'a vardığında şehrin Tapınakçılar tarafından ele geçirildiğini görür ve onu öldürmeye çalışırlar. Ezio kalenin içine doğru kaçar ve burada Altaïr'in kütüphanesini keşfeder. Kütüphane kapısının açılabilmesi için beş tane anahtar gerekmektedir ve bunlardan biri tapınakçılar tarafından ele geçirilmiştir, diğer anahtarlar ise İstanbul'da saklanılmıştır. İstanbul'a vardığında Türk Suikastçıları'nın lideri Yusuf Tazim tarafından karışılanır, ayrıca Süleyman isimli on yedi yaşında bir Türk şehzadesi ile arkadaş olur. Ezio anahtarların Niccoló Polo tarafından şehre saklanmış olduğunu öğrenir. Polo'nun eski ticaret dükkânlarını ararken, Sofia Sartor isimli genç Venedikli bir gezgin ve kitap koleksiyoncusu ile tanışır ve ona aşık olur. Daha sonraları Sofia ona anahtarların yerini bulmasında yardımcı olur.
Bu arada, şehirde Şehzade Ahmet ve kardeşi Şehzade Selim arasındaki taht çekişmesinden kaynaklı çatışmalardan dolayı kaos hakimdir. Bu çatışmaların arasında, Suleyman Ezio'ya bir Osmanlı Şehzâdesi olduğunu söyler ve o bu kavganın arkasında Tapınakçıların olmasından şüphelenmektedir. Ezio, Manuel Palaiologos'un Tapınakçıların da desteğini alarak Osmanlı yıkmaya ve Bizans'ı tekrar kurmaya yönelik bir ordu kurduğuna dair bulgulara ulaşır. Manuel'i öldüren Ezio, Şehzâde Ahmet'in Tapınakçılar'ın gerçek lideri olduğunu ve anahtarların peşinde olduğunu ortaya çıkarır.

   Bu oyunda suikastçilerinizi daha çok kullanıyorsunuz suikastçileri onların hayatlarını kurtararak, yardım ederek, koşu yarışında yenerek kazanabiliyorsunuz. Oyunda birçok kullanabileceğiniz bomba tipi var.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Deneyimli Oyuncu'nun Blogu © 2013. All Rights Reserved | Powered by-Blogger

-