26 Ocak 2013 Cumartesi

Dedektif olmaya hazır olun: L.A Noire

mücahit coşkun | 13:52
    Hiç dedektif olmayı düşündünüzmü? İpuçlarından yaralanarak suçluya ulaşmayı...

   Rockstar Games'in yine efsane olabilecek oyunlarından biri. Bu oyunda 1940'lı yıllarda suçlara karşı savaşan bir dedektifsiniz. Olay mahalinde ipuçları araştırarak, şüphelileri sorgulayarak suçları çözmeye çalışıyorsunuz. Oyunu oynayabilmeniz için orta seviye ingilizce bilmeniz gerekiyordu ta ki oyunceviri.com'un bu oyuna türkçe yamasını çıkartana kadar artık oyunun türkçe yamasını kurarak türkçe oynayabilirsiniz   Oyunun grafikleri gayet tatmin edici grafiklerden memnun kalacaksınız. Ozamanın arabaları, kıyafetleri, silahları gayet iyi tasarlanmış.
   Oyunun hikayeside gayet iyi ve uzun. Oyunda ilerledikçe rütbe değiştireceksiniz cinayet masasındayken bir süre sonra başka bir göreve atanıcaksınız. Oyunun bazı kısımları epey zorluyor. İnsanları sorgularken doğru söyleyip söylemediğini yüzüne bakarak ve söylediği cümleleri göre kara vermeniz gerekiyor. Bu oyunda yeni bir teknoloji kullanılmış ingilizcesi 'motionscan' olan yüz yakalama teknolojisi. Bu özellik oyuna çok gerçekcilik katıyor. Karekterlerin yüz ifadeleri görerek hangi duyguda olduklarını anlayabiliyorsunuz.
   Birbirine benzeyen oyunlardan sıkıldıysanız bu oyunu denemelisiniz. Kovalamacalar, çatışmalar, sokak suçları, katiller sizi bekliyor...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Deneyimli Oyuncu'nun Blogu © 2013. All Rights Reserved | Powered by-Blogger

-